Slow fashion - jakość i wyjątkowy produkt na lata

Slow fashion – jakość i wyjątkowy produkt na lata

  • Autor wpisu:
  • Kategoria postów:O marce

Tworzymy i szyjemy w Polsce, w stolicy przemysłu tekstylnego, mieście fabrycznym o bogatych tradycjach w projektowaniu odzieży – w Łodzi. Marka Sleep Art powstała z miłości do mody i pasji do sztuki, z prawdziwej wizji popartej świadomością aktualnych trendów i wieloletnim doświadczeniem w krawiectwie i produkcji odzieży.

Stawiamy na najwyższej jakości materiały o wspaniałych walorach estetycznych i wyjątkowej trwałości na lata. Projektujemy własne nadruki inspirowane wybitnymi obrazami malarzy światowej sławy, starannie wkomponowane w konkretne modele piżam, koszul czy szlafroków. To nieszablonowy pomysł, który wyróżnia się artystycznym rozmachem, polotem i tworzy absolutnie fenomenalny efekt. Nasza misja to sprawić, aby każda kobieta poczuła się jak dzieło sztuki.

Sleep Art - marka bielizny nocnej

Slow fashion – dlaczego idea jest nam bliska?

Slow fashion jako termin powołała do życia i zdefiniowała Kate Fletcher – profesor zrównoważonego rozwoju, projektowania i mody z Centrum Zrównoważonej Mody na londyńskim Uniwersytecie Sztuk. Oznacza on „powolną modę”, czyli rozsądne, odpowiedzialne i świadome podejście do zakupów, ale to coś więcej niż tylko trend stojący w opozycji do „fast fashion” i bezrefleksyjnej gonitwy za realizowaniem kolejnych, wmówionych nam przez rynek potrzeb. To pewna filozofia życia, oparta na empatycznym postrzeganiu otaczającego świata, szacunku do przyrody, etycznym podejściu do zatrudnienia pracowników w przemyśle odzieżowym czy obuwniczym. Slow fashion to również głęboka świadomość swoich potrzeb, stylu i ograniczanie chwilowych zachcianek, pragnień, impulsów zakupowych, których szybko się żałuje. Zgodnie z ta ideą, zamiast wielkich toreb ze średniej lub słabej jakości rzeczami z wyprzedaży lepiej przynieść do szafy jeden produkt, który będzie długo służył i cieszył przez lata, nie wyjdzie z mody i nie zniszczy się po kilku praniach.

Drugie dno to wspieranie lokalnego przemysłu i legalnych biznesów, które są podstawą budowania silnej krajowej gospodarki. Wiele mówi się o nieetycznych praktykach wobec pracowników w krajach dalekiego wschodu. Jeżeli bliska Twojemu sercu jest idea etycznej mody, opartej na uczciwości i transparentnych zasadach, to Sleep Art gwarantuje Ci, że sięgasz po produkt nieokupiony cierpieniem. Nasi pracownicy są legalnie zatrudnieni, godnie wynagradzani, darzeni szacunkiem i doceniani za pasję, poświęcenie i potencjał.

Coś więcej niż jakość

Stawiamy na starannie wyselekcjonowane tkaniny i dzianiny o wyjątkowych właściwościach, które sprawiają zmysłową przyjemność podczas użytkowania. W naszych projektach nie ma miejsca na kompromis i poślednie rozwiązania. Tworzymy cudowne kreacje do snu i odzież domową, w których kobieta ma czuć się pięknie, komfortowo i olśniewać zjawiskowym blaskiem. Bielizna nocna z autorskimi nadrukami inspirowanymi najsłynniejszymi obrazami wybitnych malarzy światowej klasy, doskonale wkomponowanymi w konkretne modele ubrań, łączy miłość do mody, znajomość trendów, pasję do sztuki oraz pragnienie odnalezienia uniwersalnego, ponadczasowego piękna. Z szacunkiem do tradycji i dokonań artystów różnych epok, lecz także z otwartością na nowatorskie rozwiązania, postanowiliśmy zinterpretować i przetłumaczyć imponujące dzieła sztuki na język współczesnej mody. Ten miks zaowocował powstaniem wspaniałych kolekcji w różnym duchu: zmysłowych modeli z linii Nightwear, casualowych propozycji Loungewear oraz awangardowych form z abstrakcyjnymi wzorami Modern.

Od ubrania po opakowanie

Idąc z duchem czasu i kierując się ideą slow fashion, popartą ekologicznym podejściem do zrównoważonej produkcji, postanowiliśmy zadbać również o wyjątkowe opakowanie naszych zjawiskowych piżam i kompletów. Tekturowe pudełko* ma formę ramy z reprodukcją dzieła, które pojawia się na danym modelu i można je ponownie wykorzystać do oprawienia własnych zdjęć, grafik, plakatu czy kolażu. Rama* nadaje się do powieszenia na ścianie, jak i do postawienia na komodzie lub stoliku nocnym. To sentymentalna dekoracja wnętrza, pełna miłych, ciepłych skojarzeń, niosąca pozytywną energię.  Jest to dodatkowy atut naszych produktów, doskonałych na efektowny prezent dla bliskiej kobiety. Warto podkreślić, że wręczając taki wyjątkowy podarunek, nie trzeba już kupować papierowych czy foliowych torebek ani drukowanego papieru ozdobnego.

Bielizna nocna i odzież homewear marki Sleep Art to produkty wysokiej jakości, luksusowo wykończone, wykonane z dbałością o każdy detal, trwałe i absolutnie wyjątkowe. Biorąc pod uwagę naszą wysoką etykę biznesową, troskę o pracowników, świadomość ekologiczną, a także ideę czerpania z najcenniejszych wartości w historii ludzkości, wybierając nasze produkty, wybierasz jakość, prawdę, uczciwość i pasję.

 

*Opakowanie jest w wersji limitowanej i jeśli jest dostępne w sklepie, to można je kupić jako dodatkowe.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Kinga

    Kolekcje bardzo ciekawe, a opakowanie to wisienka na torcie!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.