Sleep Art - piżamy z duszą

Nasza historia – jak powstała marka Sleep Art?

  • Autor wpisu:
  • Kategoria postów:O marce

Nasza firma działa w Łodzi, kolebce przemysłu włókienniczego i tekstylnego , tradycji rzemieślniczej, w mieście, w którym sztuka i projektowanie mody od zawsze zajmowały szczególne miejsce. Nasza działalność w produkcji odzieży dla najbardziej znanych oraz prestiżowych marek sięga roku 1982. Od tamtego czasu zbieraliśmy doświadczenie, stawialiśmy na innowacje, udoskonalaliśmy nasz warsztat, reagując na zmiany na rynku oraz nowinki technologiczne. W ciągu ostatnich kilku lat intensywnie zgłębialiśmy wiedzę na temat e-commerce, wciąż uważnie analizując potrzeby Klientów.

Impuls i działanie

Nasza wiedza na temat handlu, konstrukcji, projektowania i szycia odzieży daje solidne podstawy do realizacji nowych wyzwań. Ogromną siłą na rynku jest w naszym przypadku sprawdzony zespół znakomitych fachowców z pasją, którzy z zaangażowaniem i nieustającym entuzjazmem realizują kolejne projekty. Wizja nowej marki, łączącej zamiłowanie do mody, znajomość trendów i pasję do sztuki, pojawiła się w trudnych czasach pandemii, kiedy wszyscy zaczęliśmy zwracać uwagę na stylizacje homewear. Zamknięci w domach na długie tygodnie lockdownu, mogliśmy przeanalizować zawartość naszych szaf i okazało się, że odzież do snu i wypoczynku w domowym zaciszu jest wciąż niedoceniana, a rozciągnięty dres to często jedyne wygodne ubranie na wolny wieczór.

Dodatkowym impulsem było zaobserwowanie fantastycznego ogólnoświatowego trendu inspiracji sztuką, powrotu do korzeni, zwrócenia się do wielowiekowej tradycji i poszukiwania uniwersalnego piękna. Pojawiły się na rynku przedmioty codziennego użytku z obrazami mistrzów: porcelana, torby, notesy, podkładki, tekstylia czy parasole, a nawet meble. Zachwyciły nas również zdjęcia w mediach społecznościowych z całego świata, przedstawiające osoby odgrywające we własnych domach sceny z najsłynniejszych obrazów z pomocą tego, co było pod ręką. Ta wspaniała akcja zapoczątkowana przez Muzeum J. Paula Getty’ego w Los Angeles, które rzuciło fanom sztuki wyzwanie, przerosła oczekiwania autorów i sprawiła, że zainteresowanie artystyczną tradycją ożyło.

Tradycja i nowoczesność

Obserwując te zjawiska, dysponując ogromnym potencjałem i możliwościami produkcyjnymi, rzuciliśmy się w wir pracy nad nowym projektem, który odpowiadałby na potrzeby kobiet poszukujących wyjątkowej odzieży do spania i relaksu oraz nawiązywał do trendu inspiracji sztuką światową. To jednak wydawało nam się jeszcze za mało. Dlatego właśnie poszliśmy o krok dalej – zdecydowaliśmy się na stworzenie autorskich nadruków, opartych na bazie obrazów mistrzów, wkomponowanych idealnie w konkretne modele ubrań. Nie są to więc oryginalne dzieła nadrukowane w całości, centralnie, na koszulki i bluzy, ale całe stylizacje z akcesoriami, ozdobione starannie wpasowanym wzorem, z zachowaniem najważniejszych elementów kompozycji, faktury, nastroju i kolorystyki.

Tak powstała marka Sleep Art: sztuka spania, spanie ze sztuką w tle! Pierwsze kolekcje stworzyła dla nas zdolna łódzka projektantka Maria Wiatrowska, w ścisłej kooperacji z naszymi grafikami i konstruktorami. Przez wiele miesięcy poszukiwaliśmy idealnych, wyselekcjonowanych tkanin i dzianin, których użytkowanie sprawiałoby autentyczną przyjemność. Powstały pierwsze wzory, bez kompromisów testowane i poddawane próbom, aby mieć pewność, że ostateczny produkt będzie trwały i podbije serca kobiet, ceniących luksus i niebanalny design z artystyczną nutą. Wkraczamy na nową ścieżkę oddając Ci wszystko co mamy najcenniejszego: pasję, potencjał, autentyczną miłość do mody i sztuki, najwyższą jakość, poświęcenie i ponad rok ciężkiej pracy, której towarzyszyły chwile uniesień, radości, ale i łzy. Ten projekt to prawda, tradycja i nowoczesność, stulecia dokonań artystów i nowatorskie podejście do designu. Wszystko po to, abyś poczuła się jak prawdziwe dzieło sztuki.

 

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Patrycja

    Świetny pomysł i piękne projekty! Trzymam kciuki:)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.